پالایش برای جلوگیری از نمایش اخبار جعلی

 گوگل با ایجاد تغییراتی در الگوریتم جستجوگر خود مدعی شده که از این پس دیدگاه‌های گوناگون را در زمان نمایش نتایج جستجو مورد توجه قرار می‌دهد تا دیگر یک ابزار تک صدایی نباشد.

براساس تازه‌ترین مطلبی که در وبلاگ گوگل ارسال شده، مهم‌ترین و برترین نتایج جستجوی به نمایش درآمده در گوگل از این پس برای اولین بار نظرات مختلف در مورد هر موضوعی را پوشش می‌دهند.
این تحول پس از آن رخ می‌دهد که شرکت‌های اینترنتی از سوی بسیاری از کشورهای جهان برای مقابله با انتشار اخبار جعلی و دروغین و محتوای نژادپرستانه و خشن تحت فشار قرار گرفته‌اند.
گوگل همچنین قصد دارد برچسب‌های جدیدی برای نتایج جستجوی ارائه شده در نظر بگیرد تا کاربران از میزان مطابقت هر پاسخ با سوال طرح شده مطلع شوند و خود در این زمینه تصمیم بگیرند.

مدیران گوگل از سال گذشته در تلاش هستند جستجوگر خود را پالایش کنند تا از نمایش نتایج جعلی و دروغین در ارتباط با هر موضوع جلوگیری شود و نتایج مشکوک در این زمینه از نتایج قابل اعتماد مجزا و تفکیک شود.

اطلاعات مورد تایید گوگل در مورد موضوعات جستجو شده از سال گذشته در جعبه‌های کوچکی در صدر نتایج جستجو شده نمایش داده می‌شود و لینک به سایت های دیگر در ادامه در دسترس قرار می‌گیرد.
اگر چه در مواردی از همین طریق هم اطلاعات غلطی به کاربران ارائه شده، اما گوگل در تلاش است تا میزان این اشتباهات را به صفر برساند. از جمله این اطلاعات غلط می‌توان به جملاتی مانند زنان شیطان هستند یا اوباما به دنبال کودتا در امریکاست اشاره کرد.

منبع :ایتنا

 

تماس با ما

آدرس : اصفهان - دروازه شیراز - خیابان هزار جریب - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - ساختمان گسترش - ساختمان شماره ۳ - اداره فناوری اطلاعات  - شماره تماس : ۳۷۹۲۳۹۳۹ شماره فاکس :۳۶۶۸۴۶۰۱

انتقادات و پیشنهادات