طراحی صفحات وب

 
 
 
طراحی وب به فناوری ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود.
اولین وب سایت در سال ۱۹۹۱ توسط مخترع وب "تیم برنزلی" ایجاد گردید. که با کُدهای ساده «اچ‌تی‌ام‌ال» نوشته شده بود، گونه‌ای از زبان کُدنویسی که ساختار ساده‌ای به وب‌سایت ها می‌داد، شامل سرتیتر و پاراگراف، و توانایی پیوند دادن به صفحه‌های وب دیگر. در مقایسه با روش‌های دیگر، این راه تازه و متفاوتی بود که کاربران به سادگی می‌توانستند با یک مرورگر، صفحه‌های پیوند داده شده را باز کنند.
با پیشرفت هنر طراحی وب، زبان کُد نویسی آن «اچ‌تی‌ام‌ال» پیچیده‌تر و پرانعطاف‌تر شد. ابزاری مانند جدول‌ها که بیشتر برای نمایش نمودارهای داده‌ای بودند، بزودی مورد استفاده نادرست، برای چیدمان‌های پنهان در صفحه‌های وب قرار گرفتند. با پیدایش الگوهای آبشاری وب یا «CSS»، روش نادرست طراحی با جدول‌های پنهان در صفحه از گردونه خارج، و بجای آن استفاده مناسب از «CSS» جایگزین شد.
فناوری‌های یکپارچه سازی داده‌گاه‌ها (Database)، مانند زبان‌های کُدنویسی سمت سرور (Server-Side Scripting) مانند CGI، PHP، ASP.NET، ASP، JSP و ColdFusion، و استانداردهای طراحی مدرن با الگوها (CSS)، ساختار سایت‌های وب را باز هم تغییر داده و آنرا پیشرفته تر کرده اند.

 

 

علاقه مندان میتوانند جهت دریافت فایل آموزشی طراحی صفحات وب به لینک زیر مراجعه نمایند:

 

http://tosea.mui.ac.ir/sites/tosea.mui.ac.ir/files/files/webdesign.zip

 

تماس با ما

آدرس : اصفهان - دروازه شیراز - خیابان هزار جریب - دانشگاه علوم پزشکی اصفهان - ساختمان گسترش - ساختمان شماره ۳ - اداره فناوری اطلاعات  - شماره تماس : ۳۷۹۲۳۹۳۹ شماره فاکس :۳۶۶۸۴۶۰۱

انتقادات و پیشنهادات